میز تلویزیون

میز ال سی دی دیگر مدتها ست یکی از لوازم ضروری هر خانه ای شده است. دیگر دوره آن میز تلویزیون های بزرگ و بوفه مانند گذشته است و جای خود را به میزهای شیک، کم و جا و کوتاه ال سی دی داده است.

هر چه وسایل منزل مدرن تر می شود نحوه چیدمان و دکوراسیون آن هم مدرن، ساده و کم جا می شود. مثل همین میز ال سی دی.

در انتخاب میزتلویزیون (ال سی دی ) مناسب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

اندازه میز اولین چیزی است که باید به آن توجه کرد چون هر میزی با هر تلویزیونی مناسب نیست. این موضوع بستگی به اندازه تلویزیون شما دارد. اگر تلویزیون تان ۴۸ اینچی است طبیعتا طول تلویزیون تان ۱۱۰ سانتی متر است و شما باید میزی انتخاب کنید که از هر طرف تلویزیون ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر اضافه بماند. چون نمی توان تلویزیون را مماس با لبه های میز قرار داد؛ چرا که هم نا امن است و هم ظاهر زیبایی ندارد.

پس با این اوصاف شما باید برای یک تلویزیون ۴۸ اینچی با ۱۱۰ سانتی متر طول، یک میز ال سی دی با ۱۴۰ سانتی متر طول تهیه کنید.

جای قرار گرفتن میز در منزل را هم فراموش نکنید. حتما آن را اندازه گیری کنید و طوری برنامه ریزی کنید که میز وسط دیواری قرار بگیرد که قرار است آنجا باشد.

برای انتخاب رنگ مناسب میز، باید رنگ کلی دکوراسیون منزل و البته خود تلویزیون را هم در نظر داشته باشید. در برخی خانه ها که کل دکوراسیون به یک رنگ تیره یا روشن خنثی است مثل سفید یا سیاه، انتخاب میز ال سی دی با رنگ متضاد می تواند جذاب و چشم نواز باشید.

البته شما می توانید از رنگ های مکمل هم استفاده کنید. این نکته را درباره رنگ تلویزیون و میز آن در نظر داشته باشید که این دو نباید همرنگ باشند چون در این صورت هیچکدام جلوه ای را که باید داشته باشند، نخواهند داشت.

بهتر است برای این دو از رنگ های مکمل هم استفاده کنید.

میتوانید برای قرار دادن سی دی ها و دی وی دی ها از میزهای کشو دار شیکی که بازار است استفاده کنید تا اطراف میز نظم و زیبایی بیشتری داشته باشد و با خرده ریزها آشفته نشود.